Termin zaliczenia z Podstaw Ochrony Środowiska się nie zmienił. Nasza grupa czyli 6 pisze zaliczenie o godz 13:15-13:45. Bo pierwsza grupa pisze wcześniej i każda kolejna co pół godziny.
Ponieważ mało kto chodzi na wykład to napiszę krótko jak zaliczenie ma wyglądać.
Pytań będzie ok.5. W tym jedno będzie związane z rysunkiem schematycznym. [b]KAŻDY DOSTAJE INNY ZESTAW PYTAŃ. Przy czym pytania napewno będą się powtarzać ale nikt nie dostanie takiego samego zestawu. Bo z tego co mówiła pani profesor pytań ma ułożony coś z 50. A każdy dostanie 5. Nie trzeba mieć swoich kartek.
Pytania mają być krótkie. Odpowiedź ma się zmieścić na 1/3 strony A4 bo tak będą podzielone kartki które dostaniemy. Piszemy 30 min.
Przykładowe pytania jakie mogą się pojawić i co trzeba napewno umieć:
1.Definicja zanieczyszczeń.
2. Rodzaje zanieczyszczeń.
3. Rodzaje źródeł zanieczyszczeń.
4. Umieć opisać co powoduje smog i jakie są skutki jego powstawania. (wszystkie typy smogów.) Oraz umieć porównać różne typy smogu.
5.Dziura ozonowa: co ją powoduje, umieć opisać działania i jaka cecha "naukowa" jest wykorzystywana do stwierdzenia tego zjawiska.
6. Efekt cieplarniany - pytania jak do dziury ozonowej.
7. Z protokołów i przepisów prawnychy trzeba znać dwa: Protokół z Kioto oraz jak się określa klasę czystości wody.
8.Samooczyszczanie: gdzie się odbywa, jakie są procesy składowe, gdzie się wykorzystuje.
9.Eutrofizacja - co to jest, co to jest trofia, wskaźniki, gdzie się wykorzystuje.
10. Temat gleba: litosfera, pedosfera, degradacja, dewastacja.
11. Rekultywacja remediacja - wszystkie rodzaje co w wykładzie.
12.Erozja i jej rodzaje.
13. zadania związanie z rysunkiem schematycznym:
a) obrazek schematyczny na kartce i musi go którko skomentować będzie to np. obieg pierwiastak w przyrodzie, obieg wody w przyrodzie, obieg materii lub energii, wykres profilu tlenowego rzeki, schemat urządzeń: odpylaczy, absorberów.
b) narysować obrazek schematyczny: oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody lub składowiska odpadów. I którko opisać.
tyle.